Konkurs o słownikach

Konkursu umiejętności korzystania ze słowników
Słowniki, które znamy i z nich korzystamy
dla uczniów klasy VII – VIII Szkoły Podstawowej w Hańsku.

    25 października  2018 roku, o godzinie 855 w bibliotece szkolnej w Dubecznie odbył się konkurs umiejętności korzystania ze słowników  pod tytułem Słowniki, które znamy i z nich korzystamy dla uczniów klasy VII – VIII. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności sprawnego i poprawnego posługiwania się różnymi typami słowników oraz kształtowanie współzawodnictwa i współdziałania.
W konkursie wzięły udział klasy VII  i VIII, których zadaniem było udzielenie odpowiedzi na 7 pytań. Na   pytania konkursowe uczniowie odpowiadali w formie pisemnej na przygotowanych kartach konkursowych. Maksymalnie można było zdobyć 31 pkt.
Komisja oceniała wybór właściwego słownika i poprawne wykonanie polecenia.
Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

  • I miejsce – uczniowie klasy VII  – 31 pkt.
  • II miejsce – uczniowie klasy VIII  – 27,5 pkt

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Pozostałe zdjęcia w galerii szkolnej