Majówka w Bukowie

Przedszkolaki z Hańska wybrały się na majówkę do Ośrodka Jeździecko – Hodowlanego „Żurawiejka” w Bukowie Małej.
 
 
Dzieci, 3 – 4 – 5 – letnie w dniu 19. 05 oraz 6 – letnie  - 21 .05. 2009 r. pod okiem instruktorów jeździectwa poznawały zasady właściwego zachowania się w stadninie koni, odpowiedniego odczytywania zachowania koni rasy huculskiej, ich wymaganiami i warunkami bytowania. Przedszkolaki miały możliwość przeżycia jazdy w siodle oraz przejazdu zaprzęgiem konnym (bryczką).
 
 
W czasie pobytu u Państwa Żurawczów dzieci zwiedziły jurtę, usłyszały ciekawe opowieści o Mongolii, poznały kulturę ludów mongolskich oraz tajniki łucznictwa ziemnego i konnego.
 
 
Po tych atrakcjach na przedszkolaków czekały smaczne kiełbaski z grilla. Tego dnia uśmiech towarzyszył wszystkim dzieciom.
 
 
Pozostałe zdjęcia w galerii