Zielona Szkoła w Zakopanem

Zielona Szkoła w Zakopanem pod hasłem Tatrzańska przygoda
Do Zakopanego!!!  Te słowa padły we wrześniu. Czerwiec zbliżał się wielkimi krokami. Zaczęliśmy odliczać dni, aż w końcu nadszedł upragniony przez wszystkich dzień wyjazdu. W dniach 06.06-10.06.2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Hańsku  55 uczestników wraz z opiekunami i kolegami z innych klas wybrali  się na Zieloną szkołę do Zakopanego.
To była niesamowita przygoda, byliśmy w tak wielu miejscach, że aż dziw, że daliśmy radę!!!

Naszą wyprawę zaczęliśmy od zbiórki pod szkołą. Po kilku postojach i długiej lecz bardzo przyjemnej podróży dotarliśmy pod nasz pensjonat Nad Potokiem w Poroninie, w którym zostaliśmy zakwaterowani przez najbliższe 5 dni. Była to nasza baza wypadowa na górskie wędrówki.  
Podczas całego pobytu daliśmy radę dotrzeć do: Morskiego Oka, na Wielką Krokiew, wejść na Kopieniec, pospacerować po deptaku w Zakopanem – słynnych Krupówkach i podziwiać przepiękną panoramę Tatr i Zakopanego z najlepszego punktu widokowego – Gubałówki.
Ponadto gościliśmy w Izbie Regionalnej u Gąsienicy, poznając góralską tradycję, zwyczaje i  ubiory.
Nauka tańca góralskiego z instruktorem, gdzie podczas warsztatów odbyły się zajęcia praktyczne nauki tańca przy muzyce góralskiej.


Pamiątkowe zdjęcia w strojach góralskich:


 

 


Zajęcia profilaktyczne – „Narkotyki? na co mi to!, których celem było usystematyzowanie wiedzy na temat szkodliwości używania narkotyków i dopalaczy oraz świadomość uczniów na temat przyczyn powstawania mechanizmów uzależnień.


Mimo bogatego programu wyjazdu nie zabrakło czasu na dobrą zabawę. Na koniec pobytu ognisko „ Góralska watra” z udziałem kapeli góralskiej. Był również czas na relaks w Termach Chochołowskich!!!


Dziękujemy naszym sponsorom dzięki którym wyjazd był tak atrakcyjny:

 • GMINNA KOMISJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH w Hańsku,
 • GTD TANK w Hańsku,
 • PRODUKCJA PIECZYWA w Urszulinie,
 • DELIKATESY CENTRUM w Hańsku,
 • HUTA SZKŁA GOSPODARCZEGO w Dubecznie,
 • GREINPLAST PLUS we Włodawie,
 • P.P.H.U GRAMAR we  Włodawie,
 • NADLEŚNICTWO SOBIBÓR.

Z pobytu w Zakopanem przywieźliśmy mnóstwo pamiątek i wrażeń. Dowiedzieliśmy się wielu rzeczy, poznaliśmy historię, tradycję ważnego dla Polski regionu. Przez cały czas byliśmy razem i to kolejna wartość płynąca z wyjazdu. W naszych sercach są piękne  wspomnienia, którymi podzielimy się z bliskimi. A w szkole będziemy mogli wykorzystać zdobytą wiedzę.  Na wyjeździe swoją pomocą, cierpliwością i wsparciem  służyli opiekunowie:

 • Barbara Wilgocka – koordynator wyjazdu,
 • Agnieszka Purc,
 • Anna Latała,
 • Anna Motwicka,
 • Wiesław Korona.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie.
Dziękujemy też bardzo Panu kierowcy   za bezpieczną jazdę, cierpliwość i pomoc w każdej sytuacji a wszystkim uczestnikom za wspaniałe poczucie humoru podczas całego wyjazdu!!!!!!!!!!!!!!
Barbara Wilgocka