Strona główna

Dzień głośnego czytania

2 października 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który miał na celu kształtowanie umiejętności uważnego słuchania oraz doskonalenie techniki głośnego czytania.

Nasze spotkanie czytelnicze rozpoczął zaproszony rodzic z klasy Ia, który w ciekawy sposób przeczytał nam książkę B. Supeł pt: Wiewiórki, które nie chciały się dzielić. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści o wiewiórkach, które pokazało jaką cenę ma prawdziwe szczęście i jak cudownie mieć kogoś, z kim można dzielić śmiech. W ramach akcji uczniowie klas I – III głośno czytali wybrane fragmenty książek, zachęcając w ten sposób do przeczytania proponowanej książki. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że czytanie daje dużo przyjemności zarówno czytającym, jak i słuchającym.