Warsztaty robienia pizzy

Uczniowie klas czwartych wraz z wychowawczyniami 18 stycznia 2024r. wzięli udział w Warsztatach Robienia Pizzy Dla Dzieci w Hańskiej Chacie.

Niewątpliwie było to dla wszystkich uczniów bardzo ciekawe wydarzenie, ponieważ o wyrabianiu pizzy opowiadał po włosku właściciel pizzerii, a tłumaczyła nam jego żona. Oboje prowadzą Pizzerię w Hańsku Hańską Chatę.

Każdy z uczestników warsztatów ubrany w fartuch wyrabiał i formował ciasto na pizzę, smarował pastą pomidorową, posypywał mozzarellą i uzupełniał dodatkami wedle uznania. Czekaliśmy kilka chwil przy piecu na upieczenie, a potem napawaliśmy się smakami prawdziwej, włoskiej pizzy. W oczekiwaniu na pizzę uczniowie tworzyli projekty nowego logo pizzerii. Były też gry i zabawy sprzyjające integracji klas.

Na zakończenie warsztatów właściciele pizzerii uraczyli nas jeszcze pizzą z nutellą. Było pysznie, ciepło i miło.
Uczniowie otrzymali również mnóstwo informacji na temat zdrowych produktów żywnościowych i pamiątkowe dyplomy. Przepis na ciasto: dobra mąka, woda, odrobina
drożdży, sól, olej i kilka sekretów, które znają tylko uczestnicy warsztatów. Może wizyta w Hańskiej Chacie będzie pomysłem na weekend lub zbliżające się ferie.

Pozostałe zdjęcia z wydarzenia w galerii szkolnej