Bezpieczeństwo w sieci.

Od października 2023 do kwietnia 2024 w naszej szkole w klasach 1-3 odbyły się lekcje o bezpieczeństwie w sieci.

Celem inicjatywy Bezpieczni w Internecie - Internet to nie wszystko było uświadomienie uczniom, jakie zagrożenia występują w świecie wirtualnym, wskazanie sposobów bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu, unikanie zagrożeń oraz prawidłowych reakcji. Wszystkie zaplanowane cele udało się osiągnąć. Uczniowie chętnie podejmowali działania.

Przeprowadzono lekcje z wykorzystaniem Internetowej Szkoły Słonia Spacjusza. Lekcje ze słoniem Spacjuszem cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem - dzieci same wymyślały rady dla Spacjusza, spisały zasady korzystania z Internetu i aktywnego spędzania czasu offline. Ponadto w czasie zajęć prezentowano filmy: Owce w sieci - Papla, Tajemniczy przyjaciel, Tysiąc przyjaciół. Dzieci z klas 1-3 dopiero wkraczają w świat Internetu, ważne jest, aby znały zagrożenia i wiedziały w jaki sposób poruszać się w świecie wirtualnym.
Pamiętajmy, że każdy z nas może przyczynić się do stworzenia bezpiecznego i pozytywnego środowiska w Internecie.

Poniżej kilka zdjęć z wydarzenia: