Sprintem do maratonu

21 maja 2024r. przedszkolaki i nauczyciele z Przedszkola im. Jana Pawła II w Hańsku dołączyły do grona maratończyków biorąc udział w X Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków SPRINTEM DO MARATONU.

Ten sportowy projekt realizowany jest przez miesięcznik Bliżej przedszkola i ma na celu promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród najmłodszych.

Po zjedzeniu zdrowego śniadania, dzieci i nauczyciele ubrani w sportowe stroje, z numerami startowymi na koszulkach ruszyli na szkolne boisko, aby po odbyciu rozgrzewki wziąć udział w biegu.

Jako pierwsze na linii startu pojawiły się pani dyrektor i nauczycielki wychowania przedszkolnego, które przebiegły dystans 900m. Najmłodsza grupa przedszkolna pokonała dystans 840m, dzieci czteroletnie przebiegły 800 m. Pięciolatki pokonały razem 2600m, zaś grupa najstarsza przebiegła wspólnie 4350m. Dzieci i nauczyciele – razem 83 osoby - z radością i ogromnym zapałem łącznie przebiegli 9490 metrów, wpisanych do ogólnopolskiego licznika biegnących przedszkolaków. Każdy maratończyk zdobył dyplom i medal biegacza, który z dumą nosił na piersi.

Serdecznie zachęcamy do kontynuowania biegów oraz innych sportowych aktywności przez cały rok!  
Poniżej kilka zdjęć z wydarzenia. Pozostałe zdjęcia znajdują się w galerii szkolnej.